Çarşamba 29 Ocak 2020

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

ToXA İnternet Cafe Oyun Server

ToXA Sistem'den Muhteşem Bir Buluş Daha

Artık oyunlar problem olmaktan çıkıyor, tüm internet cafeler "Tam Otomatik Kafe Sistemi Anlaşması" ile mükemmel bir sisteme sahip oluyor

internet cafe

Bilgisayarlarınıza yeniden sistem kurmanıza veya kurdurmanıza
Ağ kablosu, Switch, Hub, Ethernet kartı değiştirmenize (100MBit switch yeterlidir)
Linux sunucusuna

GEREK YOK!


Tamamen mevcut altyapınızı ve sistemlerinizi kullanarak sizi yukarıda yazdığımız tüm extra maliyetlerden kurtarıyoruz!
Bunun yerine;
Dilediğiniz kadar oyun (Üst sınır yok. Limiti siz belirleyin!)
Otomatik Güncellenen Online Oyunlar
Piyasaya Çıkar Çıkmaz Yüklenen Yeni Oyunlar
ile müşterilerinize her bilgisayarınızda SINIRSIZ oyun alternatifi sunabilirsiniz.
NASIL MI?
Tüm oyunlar Ana Bilgisayarınız, Server Bilgisayarınız ya da sizin belirteceğiniz herhangi bir bilgisayara yükleniyor. ToXA Sistem Oyun sunucu ve client yazılımı bilgisayarlarınıza kuruluyor ve sisteminiz hazır!

internetcafe destek

TÜM DETAYLAR ve MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ DETAYLI AÇIKLAMALARI OKUYABİLİR veya BİZE TELEFON NUMARALARIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SİSTEMİ KULLANAN İNTERNET CAFE MÜŞTERİLERİMİZ REFERANSLAR BÖLÜMÜNE EKLENMİŞTİR.

 

TOXA OYUN CLIENT ARAYÜZÜ

internet cafe oyun server client 1

 internet cafe oyun server client 2

internet cafe oyun server client 3

KAYBETTİKLERİNİZİN FARKINDA MISINIZ?

Maliyet 1

 • 30 bilgisayarlı bir internet cafeniz var ve artık oyunlar sığmıyor diye disk almayı yükseltmeyi planlıyorsunuz diyelim. Hesap şu şekilde olacaktır:
 • En ucuz disk fiyatı 100 Lira
 • 2TB bir disk fiyatı 220 Lira
 • aradaki fark 120 Lira
 • 30 bilgisayarda fark tam 3600 Lira olmaktadır.
 • Sıfırdan disk alma maliyetiniz ise toplamda 6600 Lira olmaktadır.
 • Üstelik halen online oyunları tek tek güncellemeye ve yeni çıkan oyunları bilgisayarlarınıza tek tek yüklemeye devam edeceksiniz!

Maliyet 2

Online oyunları en az haftada bir kere güncellemeniz gerekir. Bu işlemide cafenizin kapalı olduğu bir saatte yani gece yapacaksınız. Maliyetiniz hergün 16 saat cafenizi işletmenin yorgunluğunun ardından uykusuz bir gece daha!

Maliyet 3

Yeni çıkan bir oyunu yüklemediğiniz veya çok yakınınızdaki bir rakibinizin yüklemesinden dolayı müşteri kaybediyorsunuz. Maliyetiniz en az %30 müşteri kaybı!

Maliyet 4

Online oyunları güncellemek ya da yeni oyun yüklemek için bilgisayarlarınızdaki güvenlik yazılımlarınızı (DF, güvenlik kartı vb.) devredışı bıraktığınız zaman sistemlerinize virüs/trojan gibi zararlı yazılımlar bulaşır. Çoğu zaman aynı gün bunu farketmezsiniz bile ancak zaman geçtikçe internet bağlantınızda ağırlaşma ve anlam veremediğiniz sistem hataları oluşur. Maliyetiniz yeniden sistem kurmak için uykusuz birkaç gün ya da sistem kurdurmak için ödenen minimum 400-500 Lira!

Maliyet 5

Popüler online oyunların sayısı günümüzde 50 ye ulaşmış durumdadır. Bu oyunların bilgisayarlarınızda yüklü olanlarının güncellemelerini haftada bir yapsanız dahi güncelleme yaptığınız günden sadece 1 gün sonra birkaç tanesinin yine güncelleme çektiğini görürsünüz. Bu güncellemeler bahsi geçen oyunları müşteriniz her çalıştırdığında yeniden ve yeniden çekilmektedir. Bu da internet bağlantınızın ağırlaşmasına ve müşteri şikayetlerine neden olur. Maliyetiniz memnuniyetsiz müşterilerin yaptığı negatif reklam ve müşteri kaybı veya cafenize bağlatacağınız 2. ya da 3. bağlantı için ödeyeceğiniz aylık ortalama 200 Lira!

ToXA internet cafe oyun server sistemi ile bu maliyetlerin hepsinden kurtulabilirsiniz!

DİKKAT ETMENİZ ve BİLMENİZ GEREKENLER

ToXA Sistem olarak biz uzun yıllar önce standart paylaşım mantığına dayanan sistemler kurmuş fakat bir internet cafenin ihtiyacını kesinlikle karşılamayacağını ve aşırı riskli olduğunu tecrübe etmiş, farklı bir sistem arayışına girmek zorunda kalmıştık. Fakat maalesef günümüzde buna benzer sistemleri size birçok maliyet yükleyerek satmaya çalışan ve birçok güvenlik açığı ve sıkıntısı bulunan girişimler bulunmaktadır. Bunların tümü size ya bir NAS sunucusu veya Server bilgisayar satın aldırarak standart windows paylaşım mantığına dayanan bir sistem kurarlar. Herşeyden önce paylaşım sistemi yıllardır varolan ve bilinen bir sistemdir. Bunu size yeni keşfedilmiş birşey gibi pazarlamaya çalışırlar. Belkide 10 yıl öncesinde bu şekilde oyun oynatmaya çalışan cafeciler vardı. Böyle bir sistem için neden herhangi bir ücret ödeyesiniz ki? Bir bilgisayarınıza oyunları kurup paylaşım vererek aynı sistemi siz de çok kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Ancak bu sistem ile öncelikle online oyunlar olmak üzere piyasadaki birçok oyunu oynatamazsınız.
Neden mi? Çünkü oyunların çalışma mantığı böyle bir yapıya uygun değildir. İster linux ister NAS ister Windows üzerinden olsun paylaşım sisteminin çalışma mantığı değişmez. Oyunları yüklediğiniz klasöre yazma izni vermezseniz oyunların büyük kısmı çalışmaz. Çalışsa dahi aynı anda 2 kişi aynı oyunu çalıştıramazlar veya bir süre sonra o paylaşım verdiğiniz klasöre bazı veriler kaydetmek zorunda olduğu için oyun donar veya kapanır. Yazma izni verirseniz bu kez çok ciddi bir risk ile karşı karşıyasınız demektir. Bu yazma izni verilmiş paylaşımları virüs/trojan gibi zararlı yazılımlar keşfedebilir ve içindeki dosyalara bulaşırlar. Ne kadar gizlerseniz gizleyin bu kaçınılmaz sona mani olamazsınız! Makineyi virüs programı ile koruyabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz ancak virüs programları yanlızca bugüne kadar çıkmış tanınan ve bilinen virüslere karşı koruma geliştirebilirler.
Ya bilinmeyenler? Ayrıca virüs programları virüs bulaşmasını engellemez! Bulaşan virüsleri bulaştıktan sonra temizlerler fakat virüs bulaşan dosya artık orjinalliğini kaybetmiş ve bozulmuştur. Ayrıca cafenizdeki diğer bilgisayarlarda da virüs programı kullanmak zorunda kalırsınız ki bu ciddi bir kasma meydana getirecektir. Aksi takdirde diğer bilgisayarlarınıza da bulaşması kaçınılmazdır. Bu senaryoların hiçbirinin olmayacağı gibi sıradışı bir hayale kapıldık diyelim. Yazma izni verilmiş paylaşımlar üzerinden çalışan oyunların dosyaları sürekli değişebildiği için bir müşteriniz oyununu save yapar veya grafik ayarlarını oyun ayarlarını değiştirirse tüm bilgisayarlar bu durumdam etkilenecektir. Bu durumda aynı oyunu oynayan diğer oyuncular oyundan düşebilir. Kısacası yazma izni verilmiş paylaşımlar cafeniz için bir virüs deposu veya artık çalışmayan oyunlarla dolar ve bir pazar günü tüm bilgisayarlarınız dolu iken cafenizi kapatmak zorunda kalabilirsiniz!

TAM OTOMATİK KAFE SİSTEMİ ANLAŞMASI (TOKSA) NEDİR?

ToXA Sistem yaklaşık 6 aylık bir süre içerisinde tamamiyle ToXA Sistem'e ait bir yazılım geliştirerek tüm internet cafecilerin oyun sorunlarını ortadan kaldıracak bir sistemi siz değerli cafecilerimize sunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz tüm riskleri ortadan kaldırarak piyasadaki tüm çözümlerin ötesinde bir sistem vaad ediyoruz. Sistemimizin özellikleri ve ayrıcalıkları;

ToXA internet cafe oyun server sistemi kesinlikle paylaşım mantığı ile çalışmamaktadır. (Windows 7'de paylaşım limiti 20 kullanıcıdır. Paylaşım vererek kurulan sistemlerin riskleri ve sıkıntıları için yukarıyı okuyun.)

 • İstediğiniz kadar bilgisayarı ToXA internet cafe oyun server sistemi ile sunucunuza bağlayabilirsiniz.
 • Sunucunuza yüklenen tüm oyunlar bilgisayarlarınıza yüklenmiş gibi çalışır.
 • Client bilgisayarlarda yapılan değişikliklerin hiçbiri sunucu bilgisayarınızdaki verileri etkilemez. Müşteriniz ister ayarları değiştirsin, ister oyunların hepsini silsin, ister virüs bulaştırsın diğer müşterileriniz ve sunucunuz bu risklerden kesinlikle etkilenmez.
 • Bir oyuna girdiğinizde oyun dosyaları sunucunuzdan okunmaya başlanır ve okunan veriler oyunu açtığınız bilgisayardaki geçici bir alanda depolanır (Cache sistemi). Bu sayede sunucu ile bilgisayarlarınız arasında sürekli bir veri transferi yapılmaz ve anlık kopmalar veya yavaşlamalarda oyun çalışmaya devam eder. Aynı zamanda çok daha hızlı ve stabil bir altyapıyı sağlamış olur.
 • ToXA internet cafe oyun server sistemi TCP altyapısı kullanmaz. Standart paylaşım sistemleri ağınızı yorar ve boğarlar. 100MBit bir altyapıda dosya transfer hızı max. 12,5 MB/s'dir. Bu da 20 makinelik bir ağda tüm pcler aynı anda oyun oynamak istediğinde hızın 0,5 MB'a kadar düşmesi demektir. Örneğin GTA oynamak istediğinizde oyun başlayana kadar minimum 2-3 dk. beklemeniz gerekecektir. Bu da müşterilerinizin isyan etmesi demektir. Tüm bunların teknik sebebi paylaşım sisteminin TCP altyapısını kullanmasıdır ve oyun çalıştırmak için oldukça yavaştır.
 • ToXA internet cafe oyun server sistemi kendine özel bir çalışma prensibi sayesinde tüm bilgisayarlarınız aynı anda oyun oynasa dahi switch kapasitesine bağlı olarak bilgisayar başı 10-12,5 MB/s arasında bir hızla sunucuya ulaşım sağlar. Bu hız tüm oyunların hızlı bir şekilde açılması ve oynanması için yeterlidir.
 • Cafenizdeki disk boyutlarının hiçbir önemi yoktur ve tüm bilgisayarlarınızda aynı oyunlar güncel halde bulunur. Müşteriniz hangi bilgisayarı kullanırsa kullansın aynı oyunları oynayabilir.
 • ToXA internet cafe oyun server sistemi ile artık bilgisayarlarınızdaki güvenlik yazılımlarınızı (DF, Shadow Defender, güvenlik kartı vb.) kaldırmanıza gerek kalmaz ve virüs bulaşma riskiniz olmaz.
 • Güncelleme yapmak için cafenizde sabahlamanız ve yorulmanız gerekmez. ToXA internet cafe oyun server sistemi herşeyi sizin yerinize otomatik olarak yapar.
 • Tüm güncel Windows sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. (XP, Win7, Win8, 2003, 2008, 64Bit ve 32Bit)
 • Online oyunlarınız sürekli güncel tutulur ve tıklandığı an oyuna giriş yapılabilir. Bu sayede internet bağlantınızı gereksiz yere zorlamaz ve daha verimli kullanmış olursunuz.
 • Yeni çıkan oyunlar aynı gün sunucunuza yüklenir ve cafenizdeki tüm bilgisayarlarda hiçbir ayar yapmadan oynanabilir.
 • ToXA internet cafe oyun server sistemi tamamen otomatik çalışır ve sizin hiçbir müdahale yapmanız gerekmez.
 • Kurulum tamamen uzaktan destek ile gerçekleştirilir ve Türkiye'nin neresinde olursanız olun bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

ÜCRETLENDİRME

BÜYÜK KAMPANYA

Bilgisayar adedi farketmeksizin Server kurulumu ve tüm clientler dahil sadece

150 TL.

Bir sefere mahsus kurulum için ödenen bu ücretin ardından aylık, 6 aylık veya yıllık paketlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Sistem Lisans Ücretleri:

 • 69,90 Lira / Aylık
 • 699,90 Lira / Yıllık (Kazancınız 140 Lira)
 • 2499,90 Lira / Sınırsız (Ömür Boyu)

Dilediğiniz kadar oyun Ücretsiz (İstanbul ve İzmir dışında bulunan internet cafecilerimiz adresimize harddisk göndererek diledikleri kadar oyunu temin edebilirler.)

Aylık ödemelerinizin kapsamı sistem ile ilgili yaşayabileceğiniz sorunların çözülmesi ve bakımlar ile oyunların güncellemeleri ve yeni çıkan online olsun olmasın tüm oyunların sisteminize yüklenmesidir. Sistemde kullanılan tüm bileşenler (Oyunlar, yazılımlar vb.) bu sisteme özel olarak tasarlanmıştır. Dışarıdan müdahale edilmesi sistemin sağlıklı çalışmamasına neden olabilir.

Fiyatlara KDV dahil değildir.