Pazartesi 27 Ocak 2020

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

Şanlıurfa'da İnternet Cafelere Sıkı Uygulamalar Geliyor

  • Pazartesi, 28 Nisan 2014 02:01
  • Yazan 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, internet kafe yönetmeliklerinin sıkı bir şekilde uygulanacağını açıkladı. Akgül, kafelere girecek kişilerin kimlik bilgilerinin olacağını ve kamera sistemi kurulması gerektiğini belirtti.

Şanlıurfa’ya yeni atanan İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, kentte huzuru sağlamak için radikal kararları uygulamada ısrarcı olacak. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük koordinesinde Polisevinde gerçekleştirilen toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Emniyet Müdürü kentte hayata geçirilecek bazı uygulamalar hakkında da bilgi verdi.

İnternet kafelerin tamamının kayıt altına alınacağını açıklayan Sıtkı akgül ‘’İnternet kafe yöneticilerinin bağlı olduğu birimler vasıtası ile internet kafelerinin sorumlu oldukları birimler vasıtası ile İnternet kafelerin sorumlu oldukları kayde kuralları onlara yazı bırakacağımız çok mükemmel bir internet kafe yönetmeliği var. İnternet kafelerin yasak ihlalleri durumunda 10 bin liraya kadar varan cezaları var.’’ Diyerek bu yükün çok ağır olduğunu ancak kendilerinin çok sıkı bir şekilde uygulayacaklarını belirtti.

KAFELERE GELENLERİN KİMLİK BİLGİSİ OLACAK

İnternet kafelere gelenlerin mutlaka kimlik bilgilerinin olacağını söyleyen Sıtkı Akgül, yönetmelik gereği güvenlik kameralarının da kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Akgül, Bu uygulamalar ile internet kafelere gidecek olan suça meyilli insanların bu mekanları mesken tutamayacağını söyleyerek, bu yolla çocuklarında istismar edilemeyeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: sanliurfa.com

Okunma 1731 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 28 Nisan 2014 03:12

Ortam

urfada kafeler

Yorum Ekle