Cuma 24 Ocak 2020

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

Sorgun'da İnternet Kafeciler Referandumda İşyerlerini Kapatma Girişimine Tepki Gösterdi

Sorgun'da İnternet Kafeciler Referandumda İşyerlerinin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

Eğlence statüsünde olması nedeniyle internet kafelerin 12 Eylül Pazar günü yapılan referandumda kapatılmasına, kafe sahipleri tepki gösterdi.

Sorgun'da İnternet Kafeciler Referandumda İşyerlerinin Kapatılmasına Tepki Gösterdi

Eğlence statüsünde olması nedeniyle internet kafelerin 12 Eylül Pazar günü yapılan referandumda kapatılmasına, kafe sahipleri tepki gösterdi.

Yozgat'ın Sorgun İlçesinde referandum günü polis ekipleri kahvehaneler, internet kafeler ve eğlence yerlerini gezerek açık olan işletmeleri saat 17.00'a kadar kapatmaları konusunda uyardı. Buna tepki gösteren internet kafe işletmecileri, "Biz alkol satmıyoruz, oyun oynatmıyoruz, biz burada bir kütüphane görevi görüyoruz. Çağımız bilgisayar çağı ve insanlar artık bütün işlerini internet yoluyla hallediyor. İnternet kafelerde insanların bu ihtiyacını karşılıyor. Bu nedenle internet kafelerin seçimlerde kapatılmasını son derece anlamsız buluyoruz" diye tepki gösterdiler. Kafe işletmecilerinden Tekin Taştekin, " Bazı kafeler internet erişimi sağlamanın yanında televizyon, oyun konsolları, atari gibi ek işler yapıyor. Bizim istediğimiz toplu internet kullanım alanları olan kafelerle eğlence sektöründe çalışan internet kafelerin ayrılmasını istiyoruz. Bizim bir gün kapalı olmamız bizi batırmaz, açık olmamız da zengin etmez. Yalnız halka hizmet veren, dünyanın en büyük kütüphanesi olan internet kafelerin, meyhanelerle aynı kategoride tutularak seçim günü kapatılması bizi gerçekten üzüyor. Ben yaklaşık 12 senedir bu işin içindeyim ve halkımız internet kafeleri kötü bir yer olarak görüyor. 12 senedir halkın kafeler üzerinde ki bu izlenimini kaldırmak için uğraşıyorum. Fakat internet kafelerin meyhanelerle, alkollü içki satılan yerlerle bir tutularak, bir eğlence mekanı olarak gösterilip, seçim dolayısıyla kapatılması bizim çabalarımızı yok ederek, halkın gözünde ki internet kafe imajını daha da kötü gösteriyor. Bir kafeci olarak tek isteğim eğlence statüsünde olan oyun amaçlı açılan internet kafelerle, toplu internet kullanımı için olan internet kafeleri arasındaki farkın anlaşılmasıdır" dedi.

 

Kaynak: http://www.beyazgazete.com/haber/2010/09/13/sorgun-da-internet-kafeciler-referandumda-isyerlerinin-kapatilmasina-tepki-gosterdi.html

Okunma 1181 defa

Yorum Ekle