Cumartesi 25 Ocak 2020

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

Ordu'da İnternet Kafe İşletmecilerine Filtre Kullanın Uyarısı Yapıldı

Emniyet, internet cafe işletmecilerini filtre kullanmaları konusunda uyardı.

ORDU (CİHAN)- Ordu Valiliği’nin talimatı üzerine, internet işletmecilerine, 18 yaş altı çocukların, internet cafelere velisiz alınmaması ve cafelerde filtre programının aktif olması zorunluluğu anlatıldı. 

Emniyet, internet cafe işletmecilerini filtre kullanmaları konusunda uyardı.

ORDU (CİHAN)- Ordu Valiliği’nin talimatı üzerine, internet işletmecilerine, 18 yaş altı çocukların, internet cafelere velisiz alınmaması ve cafelerde filtre programının aktif olması zorunluluğu anlatıldı. Ünye Emniyet Müdür YardımcısıNadir Öztürk, Ünye’deki internet işletmecilerini polis lokalinde ağırlayarak, günümüzün bilişim ve internet çağı olduğunu, internet ortamsız bir iş yapılmadığını, ancak çocukların bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde internette değişik sitelere girmeleri ile ahlaki ve toplum değerlerinin bozulduğuna dikkat çekti. Öztürk, “İnternet kafelerde filtre proğramları olmasının mutlak surette zorunlu olduğunu hatırlatmak isterim. Gerçi Ünye’mizde çok şükür böyle bir problem yaşamadık, ama ihtimal olmasını da istemiyoruz. Bu konuda sizlere güvenimiz sonsuzdur. Ama bizlere de gelen talimatlar içerisinde bulunup saati belli olmayan zamanlarda denetlemeler yapılacaktır. Bu manada işyerlerinizde filtre proğramından tutun da işyeri ruhsatı, işyerinde çalıştırdığınızın elemanın yaşının kurtarmasına varana kadar, denetlemelerimizde arkadaşlarımıza ve kendinize sıkıntı çıkarmayın.” uyarısında bulundu.

 

Komiser Öztürk, işletmecilere 12 yaş ve altındaki çocukların yanında velisi olmadan cafelere alınmasının suç olduğunu hatırlattı. Velilerin cafelere bırakıp gitme esnasında işletmecilerin veliden oturduğu masa numarasının ve ayrıldığı saatinin yazılı bir kağıtta bırakması gerektiğini de dile getirdi. Öztürk, “İnternet işletmecileri de öğrencilerin velilerinin duyarsızlığı konusunda şikayetler geldi. Bazı işletmeciler okula 3 gün peş peşe gitmeyen öğrenci velilerinin nerede olduğunu sorgulamadığını, hatta işletmeci olarak bu konuları okul idareleri ile paylaşıp, velilere gündem yapmaları gerektiğini de hatırlattıklarını, ama velilerin duyarsızlığı baş yarıyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Muhabir.net

Okunma 1196 defa

Yorum Ekle