Cuma 6 Aralık 2019

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

Ev Hanımları da Artık İnternet Kafelerde Özel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yeni projesiyle ev hanımları,yemek yapımı ve el işi gibi uğraşıları internet kafelerde öğrenecek.

Günlük kullanıcı sayısı 5 milyon olan internet kafelerin fiziki şartlarına ve hizmetlerine standart getiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın internet kafeleri daha güvenilir hale getirecek yeni eylem planıyla, kafeler kültür alanlarına dönüştürülecek.

İnternet üzerinden bilgi yarışmaları düzenlenecek. Bu yarışmaların ödül törenleri de internet kafelerde yapılacak. Ayrıca kültürel faaliyetlerin de düzenlenmesi sağlanacak.

HALK EĞİTİM KURSU

Ev hanımları, çocuklarını daha iyi anlayabilmeleri için internet kafelere davet edilecek. Burada internet üzerinden yemek, el işi gibi faaliyetleri öğrenmeleri sağlanacak. Halk Eğitim kursları derslerinin de zaman zaman kafelerde verilmesi için yerel yönetimlerle anlaşma yapılacak.

Müfredata dijital ayar

Medya-okur yazarlığı dersine dijital okuryazarlık dahil edilecek. İnternet kafe sahiplerine İnternet Odaları tarafından eğitim verilecek. Bu eğitimlerde internetle ilgili yapılan yasal düzenlemeler ve oyunların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri anlatılacak.

Küçük çocuğa oyun şifresi

İnternet Kafe Odaları’yla birlikte hazırlanacak eylem planı kapsamında yaş gruplarına göre oyunlar belirlenecek. Kafelerdeki oyun klasörlerine şifre konulacak.

Böylece küçük çocuklar kendi yaş grupları için uygun olmayan oyunları oynayamayacak. Hazırlanacak akıllı işaretlerle hangi yaş grubunun hangi oyunu oynayacağı belirtilecek. Ayrıca oyun CD'lerinin üzerine oyunun içeriğini anlatan barkodlar yerleştirilecek.

Okunma 1358 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 24 Şubat 2014 16:36

Yorum Ekle