Perşembe 23 Ocak 2020

İNTERNET CAFE SİSTEMLERİMİZ İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYIN...
0212 621 8898

Giriş Kayıt

Kullanici Girisi

Kullanici Adi *
Sifre *
Beni Hatirla

Yeni Kullanici

(*) Isaretli alanlarin Doldurulmasi Zorunludur.
Adiniz *
Kullanici Adi *
Sifre *
Sifre Onay *
E-mail *
E-mail Onay *

Neden İnternet Cafe ? Özel

Neden İnternet Cafe?

İnternet cafecilik hem kazançlı hem de bilgisayar okuryazarlığının gelişmesi açısından etik bir meslektir. Geleceğin teknolojide olduğunu düşünürsek bu sektörde bulunmak ve bunu hedeflerkende doğru seçimleri yapmak yaptığınız yatırımın geri dönüşümünü kısa sürede almanızı sağlayacaktır. Ülkemizde birçok evde veya işyerinde internet erişiminin bulunmaması, bilgisayarı olmasına rağmen yaşanan teknik problemler ve bir internet cafede kurulan sosyal ortam gibi nedenlerle cafeler çok sık ziyaret edilen işletmelerdir. Aynı zamanda hayata bakış açınızla doğru orantılı olmakla birlikte eğlencelidir. Hem para kazanıp hem de eğlenebileceğiniz sayılı iş grupları arasındadır.

Nasıl Başlanır ?

İnternet cafe açmak isteyen bir girişimcinin birçok konuyu çevresel olarak düşünüp gözden geçirmesi gerekir. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da tecrübe sahibi kişilerden destek almak, fikir danışmak ve kararları bunlara bağlı olarak vermek en doğrusu olacaktır. ToXA Sistem bu bağlamda bir makale yayınlamış ve yeni girişimcilere yol göstermeyi amaçlamıştır. Makalemizi okursanız birçok konuda fikir edinmiş ve bilgilenmiş olursunuz. Bunun haricinde cafecilikle ilgili aklınıza gelen her soruyu cevaplamak için buradayız.

İnternet Cafe Rehberi

Ne Kadar Kazandırır ?

Kazancınız; ne kadar kazanmak istediğinizle ve bunun için hangi adımları attığınızla doğru orantılı olarak değişkenlik gösterecektir. Müşterilerinize ne kadar değer verir ve onları memnun edecek adımları atarsanız o kadar fazla kazanırsınız. Ortalama birşey söylemek gerekir ise 20 bilgisayarı olan bir cafenin cirosu 4000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.

Maliyeti Nedir ?

Maliyetiniz; Nasıl bir yer istediğinize ve ne kadar yatırım yapabileceğinize bağlı olarak değişkenlik kazandırabileceğiniz giderler tablonuzdur.

Temel olarak; donanımsal ve yazılımsal, çevresel (dükkan, dekorasyon vb.) ve yasal giderler olarak 3'e bölünebilir.
Yasal giderleriniz; bulunduğunuz bölge belediye şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öncelikle belediyenizden bilgi almanız yararınıza olacaktır.
Çevresel giderler ise; nasıl bir mekan sahibi olmak istediğinize ve zevkinize bağlı olarak artış veya azalış gösterir.
Donanımsal ve yazılımsal giderleriniz de ne kadar geleceğe yönelik olursa, ileride yapacağınız yenileme maliyetlerini o kadar aşağıya çekecektir. Bu sebeple bütçenizin en büyük kısmını yazılım ve donanıma ayırmak doğru bir karardır.
Bu bilgilere bağlı olarak 20 bilgisayarlık bir internetcafe'nin ortalama maliyeti 30.000 TL ile 35.000 TL aralığında değişmektedir.
En doğru kararı vermek, sektörün en iyileri arasında yerinizi almak için, bizimle fikir alışverişi yapmaktan çekinmeyin.

Okunma 2833 defa Son Düzenlenme Cuma, 21 Şubat 2014 13:30

Yorum Ekle